1

Чи буде дотація за бджіл доходом фермера-єдинника

Ситуація. Фермер-підприємець працює в третій групі єдиного податку, отримує спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї1.

ЗАПИТАННЯ: Як оподатковувати отримані кошти?

АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ:

До складу доходу підприємця-єдинника не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду, інших фондів соцстрахування, із бюджетів або державних цільових фондів, тощо (п. 292.11 ПКУ). До того ж отримання фермером-підприємцем дотації на бджолосім’ї не передбачає виробництво (виготовлення) та/або реалізацію товарів, виконання робіт, надання послуг таким підприємцем на користь розпорядника бюджетних коштів. Тому цей дохід не включають до доходу підприємця — єдинника третьої групи. Натомість отриманий дохід треба оподатковувати за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку — фізичних осіб.

Тобто дохід у вигляді дотації за бджолосім’ї, який виплачується розпорядником бюджетних коштів на користь фізособи, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інший дохід та обкладається податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. Усі функції податкового агента повинна виконати юрособа, яка виплачує дотацію.

ІПК ДПСУ від 13.04.2021 р. № 1512/ІПК/99-00-04-03-03-061Див. також газету“Все про бухгалтерський облік” № 71 за 2020 р. на стор. 20.#дайджест, #фермери, #єдинийПодаток