Розмір підприємства: як визначитися з калібром
Розмір підприємства має значення. Із консультації ви довідаєтеся, за якими критеріями підприємства відносять до мікро, малих, середніх або великих і навіщо це потрібно.
Не гаючи часу хочемо, затурбувати вас серйозністю порушеної теми. А для цього окреслимо, що залежить від того, ким ви себе уособлюєте — мікро-, малим, середнім або великим підприємством.
Склад і форма фінзвітності. Мікро- і малі підприємства мають право подавати скорочену фінзвітність у складі Балансу та Звіту про фінрезультати, крім зобов’язаних вести бухоблік за міжнародними стандартами. Щодо форми, то “малюки” подають Баланс за ф. № 1-м і Звіт про фінрезультати за ф. № 2-м. А мікропідприємства — Баланс за ф. № 1-мс і Звіт про фінрезультати за ф. № 2-мс (ч. 3 ст. 11 Закону про бухобліку, п.п. 1, 2 НП(С)БО 25 “Спрощена фінансова звітність”).
Звіт про управління. Мікро- та малі підприємства звільнено від подання звіту про управління. Натомість, великих і середніх — ні, але середні вільні в цьому звіті не відображати не фінансової інформації, що суттєво спрощує їм завдання (ч. 7 ст. 11 Закону про бухоблік).
Оприлюднення фінзвітності. Для фінустанов, які належать до мікро- або малих підприємств, але водночас не є банками, страховиками, установлено особливі строки оприлюднення річної фінзвітності. Її разом з аудиторським висновком слід розмістити на власній вебсторінці не пізніше, ніж до 1 червня року, що настає ж за звітним.
Великі підприємства — не емітенти цінних паперів, а також середні (окрім тих, яким пощастило становити суспільний інтерес), оприлюднюють фінзвітність та аудиторський висновок у ті самі строки, що й мікро- та малі фінустанови, себто до 1 червня наступного року (ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік).
Олена Коваленко,
CAP, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”