-
Сповіщення: Увесь № 33 за 2020 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Кошти, витрачені на боротьбу з коронавірусом, можна буде включити до податкової знижки
(пп. 2 п. 1 р. І Закону № 540)
Коментована норма стосується виключно фізосіб і дозволяє зменшити суму оподатковуваного доходу за 2020 рік на вартість витрат, які зараз можуть бути понесені у боротьбі з коронавірусом.
Отже, за результатами 2020 року (тобто вже у 2021 році) законодавці дозволили включити до податкової знижки суми коштів або вартість ліків, засобів медичного призначення тощо за переліком(про нього скажемо нижче), які добровільно перераховані (передані) протягом карантину, що запроваджений КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19):
- громадським об’єднанням;
- благодійним організаціям;
- центральним органам виконавчої влади, які реалізують держполітику у сфері охорони здоров’я, а також держполітику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших небезпечних захворювань;
- особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я;
- закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності;
- структурним підрозділам із питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
Про які саме витрати йдеться? Це сума грошових коштів або вартість:
- лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим;
- дезінфекційних засобів і антисептиків, медобладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих;
- розхідних матеріалів для надання медичної допомоги;
- медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;
- медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо;
- засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, який має визначити КМУ.
Зазначені витрати включатимемо до податкової знижки в повному обсязі без урахування обмежень, визначених пп. 166.3.2 ПКУ.
Перелік товарів, вартість яких можна буде включити до податкової знижки в наступному році, КМУ ще має затвердити.
Ще раз наголосимо: дія коментованої норми поширюється (принаймні поки що) лише на витрати, понесені у 2020 році. При цьому вона не зачіпає п. 166.3 ПКУ й не розширює існуючого переліку витрат, дозволених для включення до податкової знижки. Фактично вона працюватиме як виняток, передбачений р. ХХ “Перехідні положення” ПКУ.
Отже, чекаємо на затвердження переліку КМУ, а згодом і на роз’яснення щодо заповнення в наступному році додатка Ф3 до Декларації про майновий стан та доходи, передбаченого для відображення відомостей про застосування податкової знижки.
Нагадаємо: для включення до податкової знижки відповідних витрат потрібно буде мати підтвердні документи, зокрема платіжні доручення на перерахування коштів, акти приймання-передачі відповідного майна.
[h/idden]
Детальніше про податкову знижку читайте в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 7 за 2020 рік на стор. 35.