Осіннє підживлення озимини: облік витрат
Залежно від технології вирощування та сорту певні сільськогосподарські озимі культури можуть потребувати підживлення одразу на етапі сходів, тобто восени. Розгляньмо, які облікові наслідки матиме осіннє підживлення культур.
Озимі більш вибагливі до умов живлення, ніж їхні ярі “родичі”. Адже перший етап розвитку рослин — від появи сходів до припинення осінньої вегетації — часто супроводжується несприятливими погодними умовами. Восени посіви можуть зіткнутися з посухою, зі зливовими дощами, з ранніми приморозками. Усі ці прикрі напасті озимині легше перенести, якщо вона своєчасно отримала належну кількість добрив. Зокрема, на етапі раннього розвитку рослини чутливі до нестачі азоту та фосфору. Внесення добрив підвищує зимостійкість культури, зміцнює стебла, а у випадку з озимою пшеницею — запобігає виляганню.
Сподіваємося, після прочитання цього матеріалу бухгалтерські заморочки аграріїв не турбуватимуть. Після підживлення озимини їм лишиться лише сигналізувати Всесвіту про сприятливу зимівлю культур та щедрий майбутній урожай. Саме таких гараздів ми й бажаємо!
Наталія ВОЛОШИНА,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
- Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.06.99 р. № 996-XIV.
- Методрекомендації № 929 — Методичні рекомендації щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку виробничих запасів в сільськогосподарських підприємствах, затверджені наказом Мінагрополітики України від 21.12.07 р. № 929.
- Методрекомендації № 132 — Методичні рекомендації з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затверджені наказом Мінагрополітики України від 18.05.01 р. № 132.
- Положення № 88 — Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.
- Інструкція № 291 — Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291.
От дуже корисна інформація для нас простих фермерерів, а то весь час компютори та компютори. Дякую Вам пані Наталя!
Підживлення для нашого підприємства було на часі. Облік перевірили за консультацією, дешо виправили завдяки вашим рекомендаціям. Дякуємо.
Доступно подано матеріал, чудово, що, на умовному прикладі, дякуємо консультанту Наталії за своєчасну публікацію!
Інформація на часі, дякую
потрібна інформація