ПДВшна пільга для продажу металобрухту: на що звернути увагу
У консультації ми оповімо, як застосовувати пільгу з ПДВ за операціями з металобрухтом, щоб не наразитися на критику з боку контролюючих органів.
Який лом звільнено від ПДВ
Звільнення від ПДВ операцій із брухтом чорних і кольорових металів — пільга тимчасова. Вона передбачена п. 23 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ і діє до кінця 2022 року. Але, як відомо, немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Тільки-но завершується, її неодмінно подовжують. Причому пільга поширюється не тільки на постачання брухту на території України, але й на екпорт/імпорт.
Насамперед зверніть увагу, що від ПДВ звільнений не весь брухт, а тільки зазначений у Переліку, затвердженому постановою КМУ
від 12.01.11 р. № 15. Аби знайти в ньому свої металовідходи, бухгалтерові доведеться побути трохи хіміком, оскільки опис зазначених у ньому позицій (у розрізі кодів УКТ ЗЕД) ураховує не тільки фізичний стан брухту (токарська стружка, обрізки, уламки, відпрацьовані акумулятори), а й хімсклад. Обаче, не таке вже мудроване це завдання як для людей, котрі засвоїли систему електронного адміністрування ПДВ.
Візьміть до уваги: дорогоцінні метали (золото, срібло, платина, паладій, іридій, родій, осмій, рутеній), які утворилися, приміром, під час розбирання та списання об’єктів основних засобів, не можуть розраховувати на пільгу. Цей брухт здають із нарахуванням ПДВ (див. категорію 101.07 ЗІР).
ПН на звільнене постачання
Ірина МИХАЙЛОВА,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Дякую автору, за консультацію!
Врахуємо!
Дякую. Цікаво, корисно.
Дана інформація необхідна у роботі .Дякую за роз”яснення .