Правила утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп освітлення
Побажання мати грошей як сміття не дуже показове щодо відпрацьованих люмінесцентних ламп. Адже такого “сміття” бажано мати якнайменше. Бо, поперше, згадані лампи належать до небезпечних відходів і тому, подруге, потребують спеціального обліку та утилізації.
У цій статті ми з’ясуємо загальні правила утилізації відпрацьованих люмінесцентних ламп освітлення та особливості обліку утилізаційних витрат. А також відповімо на запитання: здавати лампи є правом чи обов’язком суб’єкта господарювання?
Люмінесцентні лампи — небезпечні відходи
Усім відомо, що люмінесцентні лампи надять1 споживачів своєю енергоощадністю: завдяки їх використанню можна знизити споживання електроенергії та заощадити кошти. Однак ці лампи мають суттєвий недолік — пари ртуті, якої в них міститься від 20 до 500 мг. Саме тому зіпсовані та відпрацьовані люмінесцентні лампи належать до небезпечних відходів.
Як зазначено у ст. 1 Закону про відходи, небезпечними вважають відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні та інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для довкілля та здоров’я людини, а також потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними. Водночас відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім пов’язаних із виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення, є побутовими. Об’єкт, на якому утворюються відходи (житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка), і є їх джерелом.
Зоряна КУРИЛЯК,
юрист, бухгалтер, експерт з обліку та оподаткування, м. Львів
Якби ж то всі підприємтсва й громадяни відповідально ставилися до довкілля…
Для багатьох, на жаль, утилізація не є обов’язковою умовою використання таких ламп(
на жаль більшість податківців не розмежовують користувачів і утилізаторів ламп.
Щиро дяку за нову інформація . Нам усім слід так діяти.
Дуже корисна інформація!