Топ-8 помилок бізнесу в огляді судової практики
Дайджест. Випуск 32
Рейтинг за серпень
Гроші чи щастя?
Правила чи винятки?
Обирайте
Що каже законодавство про роль судової практики
Висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, обов’язкові для всіх суб’єктів владних повноважень, які у своїй діяльності керуються нормативноправовим актом із відповідною правовою нормою (ч. 5 ст. 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 02.06.16 р. № 1402VIII).
Чинник, який дає змогу застосовувати (або, навпаки, заперечити) відповідний висновок Верховного Суду, — це тлумачення того, чи є відносини в різних справах подібними. А це вже царина майстерності адвоката та його здатності довести те, що відповідає законним інтересам його клієнта.
У будьякому разі судова практика — досвід, що містить судову оцінку певних обставин. Вона може бути авторитетною під час судового розгляду вашої справи за подібних обставин. Розумні вчаться на чужих помилках, тому розповімо про найсвіжішу судову практику в спорах із податківцями.
8 місце: Витрати підприємця за нотаріально не посвідченим договором оренди авто
Чи вправі підприємець на загальній системі оподаткування віднести до витрат сплату орендної плати за користування транспортним засобом на підставі укладеного з фізособою договору, який не був нотаріально посвідченим?
Помилкова відповідь: Так. Якщо буде підтверджено реальність орендних операцій.
Повертаючись до слів на початку цього огляду, зауважимо: вибір є завжди, варто лише зуміти розгледіти його вчасно. Тому наступний хід за вами, уважний читачу!
Максим КВАРАЦХЕЛІЯ, юридичний консультант газети “Все про бухгалтерський облік” із питань оподаткування, м. Одеса
корисно знати на майбутнє