Лист ДКСУ від 18.09.2020 р. № 16-11-12/16426 “Щодо застосування кЕКВ до платежів співвласників будинку”
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Лист від 18.09.2020 р. № 16-11-12/16426
Щодо застосування кЕКВ до платежів співвласників будинку
Державна казначейська служба України розглянула <…> запит <…> щодо застосування коду економічної класифікації видатків, та в межах компетенції повідомляє.
У статті 2 Бюджетного кодексу України зазначено, що бюджетні установи — це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.
Законом України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” (далі — Закон) визначені правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об’єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
Відповідно до статті 1 Закону співвласники багатоквартирного будинку — це власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Обов’язки співвласника визначені статтею 15 Закону, зокрема, співвласник зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Стаття 20 Закону установлює правила визначення частин внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку для співвласників.
Також, статтею 23 Закону встановлено, що внески на утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України.
Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об’єднання та/або рішенням загальних зборів.
Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі — Інструкція), за категорією 2800 “Інші поточні видатки” можуть здійснюватись видатки, які не пов’язані з придбанням товарів та послуг установами.
Згідно з пунктом 2.6 Інструкції оплата співвласниками внесків і платежів може здійснюватись за кодом економічної класифікації видатків 2800 “Інші поточні видатки”.
Крім того, зазначаємо, що органи Казначейства здійснюють реєстрацію та облік бюджетних зобов’язань, бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників і одержувачів бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України, законодавства у сфері закупівель, інших актів законодавства України, що не суперечать бюджетному законодавству та Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженому наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 за № 419/20732 (далі — Порядок № 309).
Відповідно до пунктів 2.2 та 2.4 Порядку № 309 розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов’язання/бюджетного фінансового зобов’язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов’язань/Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання/бюджетного фінансового зобов’язання (договір, накладна, акт прийманняпередачі наданих послуг тощо).
В.о. Голови Володимир ДУДА