Паливо для котла: документальне оформлення, облік придбання й використання
Хай там як, а зима вже не за горами. Звісно, якщо вона буде такою, як і минулоріч, підприємства можуть зітхнути з полегшенням. Утім, сказати напевно, що припасла для нас матінкаприрода, малоймовірно. Тому ми радили б щонайліпше підготуватися до холодної сіверної пори року. Зокрема, заздалегідь закупити паливо для твердопаливних або комбінованих газотвердопаливних котлів. Наприклад, те саме вугілля та вугільні брикети, торф, торфобрикети та торф’яні гранули, дрова, тирсу, тріску, деревні брикети і гранули, листя, хвою і шишки дерев та кущів, соняшникову, гречану і рисову лузгу та брикети і гранули з них. Загалом, все те, чим, за техдокументацією, можна “годувати” ваш обігрівач.
А бухгалтерія має належно задокументувати та облікувати придбання й витрачання таких паливних ресурсів. Саме в цьому ми сьогодні вам і допоможемо.
Бухгалтерський облік купівлі палива
Придбане паливо зараховують на баланс підприємства як запаси, згідно з П(С)БО 9 “Запаси”, та обліковують на субрахунку 203 “Паливо”. Відповідно до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291, на субрахунку 203 (нафтопродукти, тверде паливо, мастильні матеріали) обліковують наявність та рух палива, придбаного чи заготованого для технологічних потреб виробництва, експлуатації транспортних засобів, а також вироблення енергії та опалення будівель.
Володимир ВАЙЛО,
консультант із бухгалтерського обліку та оподаткування