Роздрібна інтернет-торгівля ліками: нарешті полегшало!
(Коментар до Закону України “Про внесення змін до статті 19 Закону України “Про лікарські засоби” щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами” від 17.09.2020 р. № 904IX (далі — Закон № 904))
Схоже, коронавірусна пандемія, котра знов набирає оберти, підштовхнула законодавця навести лад у роздрібній торгівлі лікарськими засобами (її засади встановлено ст. 19 Закону про ліки1, яка досі не передбачала здійснення цього виду торгівлі із застосуванням мережі Інтернет).
І привести у відповідність норми цієї статті та змінених ще в квітні поточного року Ліцензійних умов2, котрі випередили Закон про ліки, хоча в нормальній ситуації все мало б бути навпаки.
Тетяна СУШАЛЬСЬКА,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
1 Закон України “Про лікарські засоби” від 04.04.96 р. № 123/96-ВР.
2Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджені постановою КМУ від 30.11.16 р. № 929.
3 Відповідно до постанови КМУ від 23.03.2020 р. № 220.
4 Тут і далі — ліцензія на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами.
5 Їх тепер потрібно буде увідповіднити до оновленого Закону про ліки.
6 Опубліковано в “Голосі України” за 13.10.2020 р. № 189.
7 Порядок ведення Переліку має затвердити МОЗ.
8 Опис, зображення і порядок використання логотипа для ідентифікації ліцензіатів, які мають право на здійснення електронної торгівлі, має затвердити МОЗ.
9 За основу братимуть типовий договір, форму якого має затвердити Кабмін.
Як ми розуміємо, навіть коли Закон запрацює, інтернет-торгівлю ліками буде дуже складно здійснювати. Забагато умов висунуто…
Професійна газети, відповіді завжди на висоті
Дана стаття актуальна! Але важо реалізувати!