Зміна номенклатури vs багатофункціональний код “104”
Чи не найзатребуваніший код причини виписки РК — “104”. Його використовують не тільки щоб змінити номенклатуру постачання. Переконатися в цьому вам допоможе наша консультація.
Якщо до графи 2 зареєстрованої ПН потрапило неправильне, неточне або застаріле найменування товару чи послуги, складають РК із типом причини “104” (графа 2.1 РК). Такий код коригування не допускає, щоб зміни були внесені тільки одним рядком. Вони завжди ходять у парі: першим рядком повністю обнуляють показники рядка, що коригується. Другим до ПН додають рядок із правильними даними (п. 23 Порядку № 1307). Йому присвоюють новий порядковий номер, якого не було у ПН, що коригується (графа 1.2).
Якщо виникла потреба, на заміну рядка, що коригується, з ПН із неправильною номенклатурою постачання можна додати декілька нових товарних та/або послугових позицій — дві, три і більше. Обмежень тут немає, але є нюанси, про які ми оповімо згодом.
Не забувайте також про спільну ознаку всіх рядків, задіяних у РК для зміни показників кожного з рядків, що коригуються, ПН. Мовиться про групу коригування (графа 2.2). Порядковий номер групи коригування (1, 2, 3 тощо) має бути однаковим для всіх пар або більшої кількості рядків у РК, які вносять зміни до цього конкретного рядка ПН.
При зміні номенклатури обнуляють дані й додають правильні показники, задіючи, як правило, тільки кількісний блок РК — пару граф 7 і 8. Вартісний блок (графи 9 і 10) залишають порожнім. Зі знаком “-” зазначають кількість (графу 7) в рядку РК, яким обнуляють застарілі дані з рядка ПН. Ціна в усіх рядках РК позначатиметься додатним значенням.
Продемонструємо на прикладі, як працює інструмент РК із кодом “104”.
Приклад: У табличній частині ПН, виписаній на аванс, зазначено такі показники:
Зразок
Олена КОВАЛЕНКО,
CAP, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Дякую за наглядну об”ємну відповідь.
Нарешті знайшла докладну консультацію про код 104