Облік незавершеного виробництва продукції
Калькулювання незавершеного виробництва продукції (далі — НЗВ) повноправно можна віднести до найскладніших ділянок облікової роботи у виробничих підприємств. Результати цієї калькуляції безпосередньо впливають на визначення фактичної собівартості готової продукції та НЗВ і, як наслідок, на податковий облік. У статті поговоримо про те, які методи калькулювання НЗВ можна використовувати на практиці.
Методи калькулювання НЗВ
До незавершеного виробництва відносять незакінчені обробкою і складанням деталі, вузли, вироби й незавершені технологічні процеси (п. 6 НП(С)БО 9).
До незавершеного виробництва не відносять забраковані напівфабрикати (деталі), що не підлягають виправленню, а також сировину, матеріали, покупні напівфабрикати й комплектуючі вироби, котрі не піддавалися процесу обробки (п. 575 Методрекомендацій № 373).
Загалом підприємство має право обрати метод розрахунку НЗВ, найбільш прийнятний з огляду на специфіку конкретного виробництва. Водночас пам’ятайте, що обраний метод калькулювання обов’язково належить закарбувати в положенні про облікову політику підприємства.
Влада КАРПОВА,
к.е.н., консультант, CAP, м. Харків
Інформація корисна, безперечно, але хотілося б більше конкретних прикладів з бухгалтерської практики.
дякуємо від нашого колективу, дуже рідкісна і насправді корисна інформація