ВИДАЄМО ГОТІВКУ ДЛЯ ПРИЙОМУ ВТОРСИРОВИНИ ТА МЕТАЛОБРУХТУ В НАСЕЛЕННЯ
У матеріалі ми розглянемо порядок документального оформлення видачі готівкових коштів під звіт для закупівлі вторсировини у фізосіб. Ця стаття є продовженням теми “Організація прийому вторинної сировини та металобрухту в населення”, яку ми розпочали в № 104 за 2020 рік газети “Все про бухгалтерський облік”.
Під час видачі коштів на закупівельні потреби підприємства потрібно дотримуватися правил, визначених п. 170.9 ПКУ та Положенням № 148. В останньому законодавцем прописані строки повернення підзвітних сум (у разі потреби), порядок звітування за отримані кошти та багато корисних цікавинок.
Кому можна давати кошти під звіт
Почнемо з поняття “підзвітні особи”. Як не дивно, але яскраве визначення підзвітної особи законодавцем передбачено тільки для бюджетних установ. Зокрема, Порядок № 372 говорить, що підзвітна особа — це працівник установи, який отримав під звіт кошти для майбутніх видатків. За відсутності інших варіантів це визначення можна сміло застосувати до всіх суб’єктів господарської діяльності (далі — СГД), а не тільки бюджетників.
Андрій САВЕНОК,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
3. Закон № 619 — Закон України “Про металобрухт” від 05.05.99 р. № 619-XIV.
4. Положення № 148 — Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене Правлінням НБУ від 29.12.17 р. № 148.
5. Порядок № 372 — Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов’язань бюджетних установ та внесення змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом Мінфіну України від 02.04.14 р. № 372.
6. Наказ № 481 — наказ Мінфіну України “Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання” від 28.09.15 р. № 481.
Дякую, авторе Савенок! Обидва матеріали по вторсировині таки стали справжнім провідником. Варто спробувати, адже реально може стати додатковим прибутком . Ліцензія не потрібна і є детальна інформація як це організувати
Дякую за роз’яснення, спробую втілити на практиці.
Як завжди актуальні статті, дякую!
Дякую. Вчасно вийшла стаття, в мене були питання.
Спасибо за ценную информацию, мне пригодилась.
Дякую за грунтовну консультацію, дуже вчасно
Касові операціі на сьогоднішній день—тема актуальна.Дякую за цінну інформацію
Дякую автору за цікаву статтю, з посиланнями на нормативно-правові акти.
супер
Давно очікуваний матеріал. Цікаво дізнатися про застосування РРО під час видачі коштів за вторсировину.
Дякую за заповнений зразок видаткового касового ордера.