Баланс за формою № 1: Звіт про фінансовий стан підприємства
Предметом нашої пильної уваги буде одна з головних форм фінзвітності, яку подають підприємства згідно з ч. 4 ст. 11 Закону про бухоблік і НП(С)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, а саме — Баланс або Звіт про фінансовий стан за формою № 1.
Форму цього Звіту затверджено НП(С)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”. Її поділено на дві основні частини — актив і пасив. Рівновага або баланс досягається саме між цими двома частинами. Пасив, у свою чергу, теж складається з двох частин — власний капітал і зобов’язання.
Позаяк заповнення цієї форми, швидше, технічна робота, аніж творча (творчість бухгалтер– закінчує на етапі формування облікової політики підприємства та інтерпретування тих або інших операцій із метою відображення в бухобліку), подамо порядок заповнення цього Звіту в табличній формі.
Заповнюючи рядки Балансу, зокремте увагу на таке: якщо за деякими статтями немає інформації, їх можна не наводити, за винятком випадку, коли інформація за такою статтею була наведена в попередньому періоді. Поза тим, можна наводити додаткові статті, не зазначені у формі Балансу, зберігаючи їх найменування і код згідно з переліком, наведеним у додатку 3 до НП(С)БО 1. Які рядки Балансу додаткові, ми розповіли в поясненнях до заповнення кожного з них.
Активи: оборотні, необоротні та інші
Актив відображають у Балансі тільки за умови, що його оцінку можна достовірно визначити й очікується надходження в майбутньому економічних вигід, пов’язаних із їхнім використанням (п. 2.3 Методрекомендацій № 433).
Олена КОВАЛЕНКО,
САР, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Дуже важлива стаття, дякую.
Актуальна стаття у період звітності .Дякую, що звернули увагу на головні аспекти .
Чудова стаття, ДЯКУЮ!
Корисна інформація, дякуємо!
Дякую за професійний виклад головної форми фінзвітності .
Все детально і зрозуміло! Дяка!
Дякую за роз”яснення і хороший виклад матеріалу .
Чудова стаття, ДЯКУЮ!