Створюємо фермерське господарство: переваги та недоліки
Цією статтею ми розпочинаємо цикл статей, присвячених особливостям реєстрації, діяльності та обліку фермерських господарств (далі — ФГ). Наразі розглянемо загальні аспекти функціонування “власного” ФГ та розпишемо, які перші кроки слід зробити в процесі його створення.
Ні для кого не секрет, що наша чудова країна пишається своїми родючими землями. Як наслідок, левова частка бізнесу спрямовується в бік сільського господарства. Зазвичай інвестори надають перевагу утворенню товариств з обмеженою відповідальністю. Тут усе латво1 й зрозуміло. А от при утворенні ФГ виникає чимала кількість питань, позаяк це “специфічна” форма підприємства. Вона не так часто, як, скажімо, ТОВ, застосовується, а також не всі організаційно-правові моменти здійснення діяльності ФГ належним чином законодавчо врегульовані. Тому ми почнемо розбирати основні аспекти реєстрації ФГ, “+” та “-” цього напряму діяльності та безліч інших питань. Тож, почнімо.
Що таке ФГ
Основний нормативно-правовий акт, котрий регулює порядок діяльності, — Закон про ФГ. Він джерелить: ФГ є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність або користування, для ведення сільськогосподарського виробництва чи особистого селянського господарства. Створювати ФГ може як один, так декілька громадян України за обов’язкової умови, що вони мають бути родичами або членами сім’ї. Себто ФГ створюється однодумцями, котрі мають у власності землю та велике бажання працювати на ній.
Андрій САВЕНОК,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
1 Латво — просто.
2 Сутніє — існує.
3 Затверджено наказом Мін’юсту України від 18.11.16 р. № 3268/5 “Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань”.
4 Затверджено наказом Мінагрополітики та продовольства України від 05.04.19 р. № 177 “Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства”.
5 Затверджено наказом Мінфіну України від 16.07.19 р. № 308 “Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку”.
6 Затверджено наказом Мінфіну України від 14.11.14 р. № 1130 “Про затвердження Положення про реєстрацію платників ПДВ”.
Список використаних нормативно-правових актів:
1. СКУ — Сімейний кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. ЗКУ — Земельний кодекс України.
4. Закон про ФГ — Закон України “Про фермерське господарство” від 19.06.03 р. № 973-IV.
5. Закон № 755 — Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.03 р. № 755-IV.
А обов’язково створювати статутний фонд в ФГ?
Вот и до фермерских хозяйств добрались
Вопрос создания ФГ актуален для меня, как никогда. Давно хотел начать свое дело в овощеводстве и карантин не помеха. а наоборот, дает шанс “рвануть” с места. Ожидаю следующих публикаций
Ой, як же чекаємо матеріалів саме для фермерів! Питань масса, почитати ніде. Будь ласка, пишіть для фермерських господарств частіше! До речі, саме у вас якось так добре розписано завжди, що і складні теми стають зрозумілими, за це дуже вдячні виданню!
А коли чекати на продовження?
Треба продовжувати далі.