Топ-9 помилок бізнесу в огляді судової практики
Рейтинг за 1—15 листопада
Бажаєш свободи,
тоді не потрапляй в полон чужих думок
Що каже законодавство про роль судової практики
Висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, обов’язкові для всіх суб’єктів владних повноважень, які у своїй діяльності керуються нормативноправовим актом із відповідною правовою нормою (ч. 5 ст. 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 02.06.16 р. № 1402VIII).
Чинник, який дає змогу застосовувати (або, навпаки, заперечити) відповідний висновок Верховного Суду, — це тлумачення того, чи є відносини в різних справах подібними. А це вже царина майстерності адвоката та його здатності довести те, що відповідає законним інтересам його клієнта.
У будьякому разі судова практика — досвід, що містить судову оцінку певних обставин. Вона може бути авторитетною під час судового розгляду вашої справи за подібних обставин. Розумні вчаться на чужих помилках, тому розповімо про найсвіжішу судову практику в спорах із податківцями.
9 місце: Надання єдинником 2 групи послуг особі, яка проводить незалежну професійну діяльність
Чи сумісне з правом перебування на спрощеній системі оподаткування надання єдинником 2 групи послуг особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, наприклад, нотаріусу або адвокату?
Помилкова відповідь: Так. Адже нотаріус та адвокат є фізичними особами, тобто належать до населення.
Відповідь з урахуванням позиції Верховного Суду: Ні. Адже статус особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, виключає її належність як до платників єдиного податку, так і до населення.
Позиція Верховного Суду (у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду):
“…позивачем здійснювалася діяльність, що не зазначена у свідоцтві платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, оскільки підпункт 2 (тут і далі виділено авт. — М. К.) пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України пов’язує надання послуг з певним колом осіб (платниками єдиного податку та/або населенням), до якого приватних нотаріусів не віднесено.
<…> Населення — сукупність людей, які перебувають у межах даної держави і підлягають її юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством”.
(постанова від 12.11.2020 р. у справі № 826/247/16, https://reyestr.court.gov.ua/Review/92811210)
Максим КВАРАЦХЕЛІЯ,
юридичний консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
з питань оподаткування, м. Одеса
Объемная работа, сам пересматривать такое количество судебным решений не будешь, а здесь всегда кратко и разнопланово. Спасибо автору
Дякую, за корисну інформацію
Різні ситуації, різні теми. Інколи знаходимо і відповіді і на свої питання
Было бы чудесно, если бы следующий раз автор рассказал про судебные решения по маркетинговым учлугам
Автор такий кусок роботи провів, дякую!
Хорошая у вас рубрика “судебные практики”.