Лист Державної казначейської служби України від 23.06.2020 р. № 16-11/10919 “Щодо виплати зарплати”
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Лист від 23.06.2020 р. № 16-11/10919
Щодо виплати зарплати
Державна казначейська служба України (далі — Казначейство) розглянула електронне звернення <…> і в межах компетенції повідомляє.
Повноваження Казначейства визначені статтею 43 Бюджетного кодексу України та Положенням про Державну казначейську службу України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 р. № 215 (далі — Положення).
Одним із основних завдань Казначейства у відповідності до Положення є здійснення розрахунково-касового обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.
Економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання, а також з окремими громадянами та сфери державного і договірного регулювання оплати праці і спрямований на забезпечення відтворювальної і стимулюючої функцій заробітної плати регулюються Законом України “Про оплату праці” (далі — Закон).
Основним документом, який регламентує порядок виплати готівки розпорядникам та одержувачам коштів місцевих бюджетів, є Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 23.08.2012 р. № 938 (далі — Порядок № 938).
Пунктом 13.1 Порядку № 938 визначено, що для оформлення документів на отримання заробітної плати, стипендії, допомоги, видатків на службові відрядження та інших коштів, що належать до видатків, які не можуть бути проведені безготівковою оплатою, розпорядники та одержувачі бюджетних коштів подають до органів Казначейства заявку на видачу готівки.
При застосуванні системи безготівкової виплати заробітної плати бюджетні кошти перераховуються (за згодою працівників) на поточні рахунки, відкриті в банках, відповідно до платіжних доручень (пункт 10.7 Порядку № 938).
Враховуючи зазначене, розпорядники бюджетних коштів, одержувачі бюджетних коштів та інші клієнти повинні визначитися, яким чином буде виплачуватися заробітна плата їх працівникам, та подати відповідні документи на її отримання.
Органи Казначейства здійснюють виплату заробітної плати на підставі розрахункових документів розпорядників і одержувачів бюджетних коштів та інших клієнтів як у готівковій, так і у безготівковій формі.
Крім того, враховуючи норми вищезазначених законодавчих та нормативно-правових актів, органами Казначейства проводиться роз’яснювальна робота з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів щодо переваг безготівкових розрахунків, які проявляються у прискоренні та зручності розрахунків, в економії витрат, пов’язаних з перевезенням готівки, її обліком та зберіганням, уникнення фінансових порушень.
Перший заступник Голови В. ДУДА
Лист має інформаційний характер.
Заголовок та виділення по тексту — редакційні.