Наказ Міністерства фінансів України від 21.01.16 року № 13 “Інструкція щодо заповнення Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1”
Інструкція щодо заповнення Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1
Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 21.01.16 року № 13
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.02.16 р. за № 222/28352
1. Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1 (далі — Звіт) складається в розрізі всіх зареєстрованих книг обліку розрахункових операцій, які використовувались протягом звітного місяця.
2. У рядку “До державної податкової інспекції” зазначається назва району, міста, району в місті та міста (для міст з районним розподілом). У рядку “реквізити суб’єкта господарювання” наводяться найменування суб’єкта господарювання (далі — СГ) та його місцезнаходження (для фізичних осіб — прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи — підприємця та його місце проживання), що зазначені у Виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, код за ЄДРПОУ чи реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізичної особи, крім осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта.
3. У графах 1—3 вказуються такі дані:
— у графі 1 — порядковий номер запису у Звіті;
— у графі 2 — фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій, зареєстрованої на господарську одиницю;
— у графах 3—5 — записуються такі суми розрахунків за звітний місяць:
— у графі 3 — загальна сума проведених за звітний місяць розрахункових операцій, тобто сума коштів, яку отримано від покупців за реалізовані товари (надані послуги);
— у графі 4 — частина суми розрахунків, зазначеної в графі 3, що оподатковується податком на додану вартість (далі — ПДВ);
— у графі 5 — частина суми розрахунків, зазначеної в графі 3, що оподатковується акцизним податком;
— у графі 6 — сума ПДВ, обчислена виходячи із суми розрахунків, зазначеної у графі 4;
— у графі 7 — сума акцизного податку, обчислена виходячи із суми розрахунків, зазначеної у графі 5;
— у графі 8 записується загальна сума коштів, виданих при поверненні товару (рекомпенсації послуги тощо). Якщо протягом звітного місяця через розрахункову книжку були зареєстровані помилково введені суми, то ці суми не включаються до граф 3—8. За бажанням СГ до Звіту можна додати пояснювальну записку щодо помилково введених сум.
6. У рядку “Разом” у графах 3—8 записуються підсумки показників за відповідними графами.
7. Звіт підписують директор (керівник) та головний бухгалтер — для юридичних осіб, особисто громадянин-підприємець — для фізичних осіб. Факт прийняття Звіту фіскальним органом засвідчується підписом уповноваженої посадової особи цього органу із зазначенням дати його подання.
8. Звіт скріплюється печаткою СГ, якщо наявність такої у СГ передбачена чинним законодавством.
Ю. РОМАНЮК,
директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку