ТЦО: цінова інформація про сировинні товари
(Коментар до Рекомендованого (невиключного)
переліку джерел інформації для отримання котирувальних цін1)
У газеті “Все про бухгалтерський облік” № 118-119 за 2020 р. на стор. 13 ми докладно розповіли про наслідки прийнятого Переліку сировинних товарів, затвердженого постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1221 (далі — Перелік № 1221). Там-таки висловили сподівання на появу до кінця року Переліку джерел інформації. Так і сталося — 30 грудня такий Перелік запишнів на сайті ДПСУ. Ваговито, що податківці впоралися із цим до початку звітного року. Цей термін — вимога Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Ірина ЗОЛОТАРЬОВА,
консультант, м. Київ
1 Зчаста котирувальна ціна — це база для подальших коригувань. Умови конкретної контрольованої операції й тих, що визначають котирувальну ціну, можуть мати значні відмінності, які суттєво впливають на ціну угод. У такому разі, ясна річ, без цінових коригувань не обійтися.
Додамо також: навіть щодо контрольованих операцій із сировинними товарами влада котирувальних цін не абсолютна. У разі застосування методу порівняльної неконтрольованої ціни зіставлення ціни контрольованої операції може провадитися із ціною порівнянних неконтрольованих операцій, фактично здійснених платником податків або іншими особами з непов’язаними особами, та/або котирувальною ціною (пп. 39.3.3.4 ПКУ).
Дякую за роз’яснення