Сад постраждав від бурі: облікові наслідки
На жаль, природа вельми часто засмучує аграріїв своїми витівками, як неслухняний підліток турботливих батьків. Не стало винятком і це літо. У сезон гроз, що цьогоріч накрили нас, як габа1, шквалів та інших природних катаклізмів до редакції надійшов отакий лист: “На нашому підприємстві від бурі й злив постраждав абрикосовий сад: деякі дерева зламані, а декотрі вивернуло з коренем через підняття ґрунтових вод. Найбільше постраждав сорт абрикоса Десертний. Як списати пошкоджені дерева?”
Передбачаючи, що в подібній ситуації можуть опинитися чимало сільгосппідприємств, ми підготували цю статтю.
Наталія БОБРИК, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Закон про ТПП — Закон України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.97 р. № 671/97-ВР.
3. Регламент ТТП — Регламент засвідчення Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), затверджений рішенням Президії ТПП України від 18.12.14 р. № 44(5).
4. Методрекомендації № 1315 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.06 р. № 1315.
5. УПК № 637 — Узагальнююча податкова консультація щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів, затверджена наказом Мінфіну України від 03.08.18 р. № 673.