Декларування доходів від незалежної професійної діяльності
Нестеменно1 як і у випадку із ФОП, Декларацію про майновий стан і доходи за 2020 р. (далі — Декларація про доходи) слід подавати всім фізособам, котрі хоча б в одному із кварталів звітного року були зареєстровані в податковій особою, котра здійснює незалежну професійну діяльність (далі — НПДшники). Заразом суміщення незалежної професійної діяльності з підприємницькою на єдиному податку не звільнить платника податків від необхідності подання декларації про доходи за 2020 рік (додатково див. категорію105.09 ЗІР).
Подавати Декларацію про доходи НПДшнику потрібно, навіть якщо не було доходів від такої діяльності, адже можуть бути інші доходи, котрі підлягають декларуванню (приміром, зарплата за місцем роботи). У загальному випадку не звільнить від декларування доходів за підсумками року й припинення в одному з його місяців незалежної професійної діяльності у зв’язку з поданням податківцям заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП.
Строки подання Декларації про доходи
Хто не був протягом року підприємцем на загальній системі оподаткування, Декларацію за 2020 рік треба подати на папері або в електронній формі до 1 травня 2021 року. Себто останній день її подання до податкової — 30 квітня 2021 року. Якщо Декларацію, заповнену на папері, надсилають поштою, останній день її подання — 25 квітня 2021 р. А ось НПДшники, які у 2020 р. були ще й ФОПами на загальній системі та ще не закрили підприємництво, подають деку за 2020 р. не пізніше 9 лютого 2021 р. Розлогіше про строки й спосіб подання Декларацій ми оповіли на стор. 8 цього випуску нашої газети.
Андрій ХУСІД,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
А піаніст, що грає в ресторані на роялі у вечірні години, є особою, що здійснює незалежну професійну діяльність?
Хотілося б більш детально про витрати дізнатися