ДОХОДИ, ЯКІ МОЖЕ ОТРИМАТИ КОЖНИЙ: ДЕКЛАРУЄМО ПРАВИЛЬНО
Для декларування окремих видів доходів Декларація про майновий стан і доходи (далі — Декларація) містить окремі рядки. І це не випадково, адже такі доходи мають нюанси в оподаткуванні, що впливає і на декларування. Саме про ці нюанси ми й поговоримо в нашій консультації. Акцент зробимо на тих рядках, які не мають додаткових розшифрувань та не передбачають заповнення додатків до Декларації. Про всі такі доходи ми докладно розповімо на інших сторінках нашого спецвипуску.
Рядок 10.1. Зарплата
Усі ваші зарплатні доходи мають потрапити до рядка 10.1 Декларації. Жодних виключень тут немає. При цьому в комірці графи 3 показуйте таку суму, яку нараховано роботодавцем. Тобто без вирахування податкових пільг, передбачених ст. 169 ПКУ, та сум податку на доходи і військового збору.
Загалом із таких доходів усі утримання податку на доходи та військового збору здійснюють роботодавці. Тож скільки податкових платежів із вас утримано, стільки й записуйте в
комірках граф 4 та 5 рядка 10.1. А графи 6 і 7 не заповнюйте.
Де взяти відомості про такі суми? Тут все легко: йдемо із цукеркою до бухгалтера по зарплаті свого(-їх) роботодавця(-ів). Звісно, можна і без, але чом би не підняти настрій зарплатній феї? Також відповідну інформацію можна замовити в податковій. Це буде інформація, яку роботодавці подають у ф. № 1ДФ з ознакою доходу “101”. Однак тут така порада — за інформацією до ДПС варто звертатися після 10 лютого 2021 р., адже це граничний строк для подання ф. № 1ДФ за IV квартал 2020 р., і тільки після цього відомості оновляться в базі податківців (це стосується й інформації про інші доходи, про які ми розповідатимемо надалі). Щоправда, для цього вам знадобиться цифровий підпис.
Рядок 10.2. Виплати за ЦПД
До рядка 10.2 Декларації включайте суму винагороди за ЦПД, за якими ви виконували роботи або надавали послуги (одержані за пп. 164.2.2 ПКУ). Якщо орієнтуватися на довідник ознак доходів у ф. № 1ДФ, то йдеться виключно про доходи з ознакою “102”. При цьому такі виплати за ЦПД, як роялті (вони передбачені пп. 163.2.3 ПКУ та відображаються у ф. № 1ДФ з ознакою доходу “103”), слід включати до рядка 10.10 як інші доходи. А сума одержаної вами орендної плати (також за ЦПД) має потрапити до рядка 10.4 Декларації (див. нижче).
Віктор Нагорний,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Що вважають іншими непрямими податками? Де взгалі можна дізнатися докладніше про ті податки, які не зараховують у зменшення суми річного податкового зобов’язання фізособ. Дякую