Касові ордери: тонкощі заповнення
Щоб не припускатися помилок під час ведення касової документації, бухгалтеру важливо знати не лише загальні правила її оформлення, а й порядок заповнення тих чи інших форм касових документів, кожна з яких, безсумнівно, має свої нюанси. Тож без зайвих слів розпочнемо з прибуткового (далі — ПКО) та видаткового (далі — ВКО) касових ордерів!
Надходження готівки до каси оформляємо ПКО, а її видачу — ВКО (за типовими формами №№ КО-1 та КО-2 (додатки 2 і 3 до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення № 148)). Після заповнення касові ордери реєструємо в Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (далі — Журнал реєстрації) за формою № КО-3 чи № КО-3а
(абз. 1 п. 33 Положення № 148). Касир підписує касові ордери після одержання або видачі за ними готівки, а на доданих до них документах проставляє відбиток штампа чи напис “Оплачено” із зазначенням дати (абз. 6 п. 34 Положення № 148).
Юлія ПОПІВНЯК,
к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту
Львівського національного університету ім. І. Франка, м. Львів