Будівництво біогазової установки: документи та облік
У номерах 53—54, 56 газети “Все про бухгалтерський облік”, як у скарбничці, зберігаємо наші знання. Там ми відверто розгорнули, як для найрідніших, усі переваги та недоліки біогазових установок (далі — БГУ), а також розповіли про вибір земельної ділянки для зручного, наче індивідуально підібраний жакет, розташування такого об’єкта. Настав час найближчої для кожного бухгалтера та найсмачнішої, як гарячий напій холодного ранку, частини — документального оформлення та бухгалтерського обліку будівництва БГУ.
Документальне оформлення спорудження БГУ
Договір. За договором підряду на капітальне будівництво підприємство-підрядник зобов’язується власними силами та засобами побудувати й у встановлений строк здати підприємству-замовнику передбачений планом об’єкт відповідно до затвердженої проєктно-кошторисної документації (ч. 1 ст. 318 ГКУ). Водночас замовник зобов’язаний надати підряднику будівельний майданчик, передати йому затверджену проєктно-кошторисну документацію, забезпечити своєчасне фінансування будівництва, прийняти завершені будівництвом об’єкти та провести оплату виконаних робіт.
Наталія ВОЛОШИНА, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ГКУ — Господарський кодекс України.
2. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.06.99 р. № 996-XIV.
3. Положення № 88 — Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88.
4. Методрекомендації № 561 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну України від 30.09.03 р.
5. Порядок № 818 — Порядок складання типових форм з обліку та списання основних засобів суб’єктами державного сектору, затверджений наказом Мінфіну України від 13.09.16 р. № 818.