Перерахунок середнього заробітку: коли та як це робити
До нововведень бухгалтерам не звикати — нормотворці нудьгувати не дають… Але останні новації в Порядку № 100 — це дещо! Тут не просто підрихтували звичний алгоритм, а й заклали досі нечувану, сенсаційну річ — необхідність переобчислювати середню зарплату (а відтак, і відповідні виплати) у зв’язку із виплатою премій або проведенням інших виплат за попередні періоди. За яких обставин знадобиться такий перерахунок та як його правильно провести — у цій статті.
Чому потрібен перерахунок та у яких випадках його проводити
Нову замороку в бухгалтерські будні приніс абз. 2 п. 3 Порядку № 100: суми зарплати враховують у тому місяці, ЗА ЯКИЙ вони нараховані. Себто зарплатна виплата (яскравий приклад — премія) незалежно від того, коли її нарахували, — навіть якщо місяць нарахування не входить до розрахункового періоду — повинна припадати на той місяць (місяці) розрахункового періоду, за який її надають. До того ж у випадках із квартальними, піврічними та річними преміями передбачили їхній розподіл за місяцями пропорційно до відпрацьованих робочих днів згідно з абз. 3 п. 3 Порядку № 100 (подробиці — на стор. 6 цього номера).
Олена Власенко, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
2. Закон про відпустки — Закон України “Про відпустки” від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.
3. Порядок № 100 — Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.
4. Порядок № 643 — Порядок виплати винагород державним виконавцям та їх розміри і розмір основної винагороди приватного виконавця, затверджений постановою КМУ від 08.09.16 р. № 643.
Своєчасна публікація.
Полезная информация.