Середній заробіток — приклади розрахунку
Частина 21
1 Частину 1 див. у газеті “Все про бухгалтерскький облік” № 16 за 2021 р.
Сьогодні пропонуємо до вашої уваги другу частину теми номера присвяченої розрахунку середнього заробітку після внесення змін до Порядку № 100 у грудні 2020 р. В основному говоритимемо про премії, їхнє врахування в середньому заробітку та про те якого клопоту завдали бухгалтерам деякі зміни до Порядку № 100, адже тепер потрібно буде пильнувати чи не призвело нарахування тієї чи іншої виплати на раніше проведені розрахунки. Упевнені буде цікаво та корисно, тож беріть собі філіжанку кави, чашечку чаю чи бокал чогось міцнішого, сідайте зручніше та із задоволенням гортайте сторінки улюбленої газети “Все про бухгалтерський облік”.
Які виплати враховують під час розрахунку середнього заробітку за Порядком № 100
Як враховувати ту чи іншу виплату під час обчислення середнього заробітку? Враховувати чи ні ту або іншу премію під час розрахунків? Чи включати до розрахунку середнього заробітку за Порядком № 100 премії до свят, зокрема до Нового року, до 8 Березня до ювілейної дати працівника (50 або 55 років)? На подібні запитання доводиться регулярно відповідати на консультаційній лінії газети “Все про бухгалтерський облік”. Сьогодні ми постараємося розставити крапки над і в цих запитаннях.
Почнімо з того що у п. 3 Порядку № 100 передбачено: під час обчислення середнього заробітку (і для відпускних, і в інших випадках його збереження) враховують усі суми нарахованої зарплати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у п. 4 Порядку № 100. Зокрема, беруть до уваги під час розрахунку середнього заробітку доплату до розміру мінзарплати.
Василь Циганенко, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”