Основні умови для перебування на єдиному податку
Загальновідомо, що платників єдиного податку поділено на чотири групи. Кожна з них має свої особливості та обмеження. Лише неухильне дотримання єдиноподаткових канонів відкриває шлях для отримання та роботи в статусі єдинника тієї чи іншої групи. Про те, які вимоги треба виконувати фізособампідприємцям (далі — підприємці, ФОП) та юрособам для переходу із загальної на спрощену систему оподаткування та перебування на ній, ми якраз і розповімо в цій консультації1.
1 У цій консультації ми залишимо осторонь платників єдиного податку 4 групи, адже в них своя, притаманна лише їм, специфіка. Тому їм згодом буде присвячено окрему публікацію.
Дорожньою картою для спрощеної системи оподаткування виступає глава 1 р. XIV Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Із неї висновковується, що зелене світло, яке відкриває ФОПам та юрособам шлях до єдиного податку2, дає в першу чергу виконання умов щодо обсягу доходу, кількості найманих працівників та виду діяльності (див. п. 291.4 ПКУ). Для наочності ці показники в розрізі єдиноподаткових груп наведемо в таблиці 1.
2 Порівняння для підприємців загальної та спрощеної системи оподаткування можна віднайти в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 88 за 2020 рік на стор. 3.
Світлана Романюк, консультант із питань обліку та оподаткування, м. Київ
Важлива публікація.