Авто на двох: особливості обліку
У попередній консультації (див. на стор. 17) ми оповіли про те, як юридично врегулювати використання однієї автівки кількома юрособами. Тепер поговоримо про бухгалтерський бік питання.
Документообіг
Первинні документи слугують основою для бухобліку. Водночас вони мають бути увідповіднені до вимог договору оренди (позички) автотранспортного засобу, про які ми говорили у попередній статті.
Особливу увагу приділимо витратам на ПММ та іншим видаткам, яких можна зазнати під час експлуатації авто (безпосередньо в дорозі) — на дозаправлення, паркування, непередбачені витрати на запчастини, послуги СТО з ремонту тощо. Розглянемо один із можливих випадків.
Ольга БУЛГАКОВА,
експерт з бухгалтерського обліку
та оподаткування
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. ГКУ — Господарський кодекс України.
3. ПКУ — Податковий кодекс України.
4. Закон № 1961 — Закон України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” від 01.07.04 р. № 1961-IV.
5. Порядок № 1388 — Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів, затверджений постановою КМУ від 07.09.98 р. № 1388.
1 Розлогіше про форму документів для підтвердження “паливних” витрат читайте у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 115 за 2019 р. на стор. 16.
2 Про необхідність застосування норм списання палива — у газеті “Все про бухгалтерський облік” № 115 за 2019 р. на стор. 35.
3 Докладніше про облік і списання пального читайте в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 115 за 2019 р. на стор. 40.
4 Опубліковане в додатку до поточного номера на сайті dodatok.vobu.ua.