Топ-9 помилок бізнесу в огляді судової практики
Рейтинг за 1—15 березня
“Жити — значить мислити”
(Цицерон).
Що каже законодавство про роль судової практики
Висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду, обов’язкові для всіх суб’єктів владних повноважень, які у своїй діяльності керуються нормативно-правовим актом із відповідною правовою нормою (ч. 5 ст. 13 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” від 02.06.16 р. № 1402-VIII).
Чинник, який дає змогу застосовувати (або, навпаки, заперечити) відповідний висновок Верховного Суду, — це тлумачення того, чи є відносини в різних справах подібними. А це вже царина майстерності адвоката та його здатності довести те, що відповідає законним інтересам його клієнта.
У будь-якому разі судова практика — досвід, що містить судову оцінку певних обставин. Вона може бути авторитетною під час судового розгляду вашої справи за подібних обставин. Розумні вчаться на чужих помилках, тому розповімо про найсвіжішу судову практику в спорах із податківцями.
Максим КВАРАЦХЕЛІЯ,
юридичний консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
з питань оподаткування, м. Одеса
1 Огляд судової практики не має на меті відобразити правові позиції за всіма питаннями, вирішеними судом. Застосування змісту огляду в інших справах потребує врахування особливостей таких справ, зокрема щодо дати виникнення відповідних обставин. Розташування в рейтингу та кваліфікація правових позицій (як схожих, протилежних або щодо суміжних питань) відображає виключно позицію автора. Кваліфікація відповідей як помилкових здійснюється на підставі правової позиції суду в певній справі, наведеній у рейтингу.
Умовні позначення:
(≈) — схожа правова позиція в іншій справі;