Електронні трудові книжки: кадрові реалії сьогодення
(коментар до Закону № 1217)
Інтригу із запровадженням електронних трудових книжок нарешті знято з порядку денного Верховної Ради. Тепер до роботи доведеться стати працівникам кадрової служби та бухгалтерам. Як і що саме потрібно робити, розповімо в нашому коментарі. Але спочатку в загальному про…
…приємне
1. Закон № 1217 набуде чинності через 3 місяці з дня його опублікування, а саме —10.06.21 р. Тож, іще є час на його вивчення.
2. Спеціалісти кадрових служб зможуть заповнювати паперові трудові книжки винятково на вимогу працівників.
3. Усі відомості про страховий стаж, час роботи, чи є місце роботи для працівника основним — братимемо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр). Далебі, на перехідні 5 років дані трудових книжок також можна буде використовувати для врахування відомостей про трудову діяльність (суто за період до 10.06.21 р.).
…і не дуже
1. Закон № 1217 однозначно додасть роботи кадровикам та бухгалтерам, адже їм (Закон передбачає також, що це можуть зробити й самі застраховані особи, утім ми ж з вами розуміємо, на чиї плечі ляже основний тягар) потрібно буде занести дані про трудову діяльність працівників до Держреєстру.
2. До Держреєстру, відповідно до Закону № 1217, повинна буде потрапити купа іншої інформації (див. стор. 22), тож слід очікувати на появу нових або уточнення діючих форм звітності з метою пристосування під коментований Закон.
Далі поговоримо про те, як відбуватиметься перехід на електронні трудові книжки та нюанси, про які потрібно обов’язково знати бухгалтерам та кадровикам усіх без винятку працедавців.
Віктор НАГОРНИЙ,
консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. КЗпП — Кодекс законів про працю України.
2. Закон про ЄСВ — Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.10 р. № 2464-VI.
3. Закон про пенсійне страхування — Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03 р. № 1058-IV.
4. Закон про зайнятість — Закон України “Про зайнятість населення” від 05.07.12 р. № 5067-VI.
5. Закон № 1217 — Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі” від 05.02.21 р. № 1217-IX.
Дякую за коментар.