-
Сповіщення: Увесь № 25-2021 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Про статутний капітал
Нарис 3: Дебіторська заборгованість як внесок до статутного капіталу
Пандемія й карантин істотно вплинули на наше життя. З одного боку, вони створили нові можливості й примусили інакше подивитися на те, що ми робимо. А з іншого — стали чинником появи певних завдань, які раніше ми планували вирішити в інший спосіб. У результаті виник деякий дискомфорт.
Наприклад, орендна плата на користь учасника ТОВ, за рахунок якої воно раніше отримувало дохід від своїх інвестицій, або допомога своєму ТОВ шляхом надання йому в оренду майна може стати тягарем, якого слід позбутися в найефективніший спосіб. Тож, на думку й спадає — заборгованість з орендної плати спрямувати на збільшення статутного капіталу ТОВ (далі — СК). Тут і постають запитання на кшталт: чи можна так робити, які наслідки та ризики цієї операції та як їх уникнути? Відповідям на них ми і присвячуємо нашу консультацію.
Приклад: Дебіторська заборгованість як внесок до СК
ТОВ “С” на підставі договорів оренди, укладених із нерезидентом (єдиним учасником товариства), користувалося відповідним обладнанням для реалізації своєї мети. Сьогодні ТОВ “С” має непрострочену кредиторську заборгованість з орендної плати перед єдиним учасником — нерезидентом.
Чинне законодавство України нібито прямо не забороняє внесення (зарахування) такої суми заборгованості як додаткового внеску нерезидента (одноосібного учасника ТОВ) у СК заснованого ним ТОВ (резидента). Але запитання все-таки залишаються…
Далі буде…
Олександр ЄФІМОВ,
доктор філософії права, доцент, адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана