Факторинг: облікові та податкові наслідки в сторін
СИТУАЦІЯ: У грудні 2019-го наше підприємство оформило в банку факторинг на частину заборгованості покупця щодо постачених йому товарів. Підкажіть, будь ласка, як факторингові платежі та відсотки за факторингом відобразити в податковому й бухгалтерському обліку? Як це вплине на облік покупця?
Суть договору факторингу
Згідно з ч. 1 ст. 1077 ЦКУ за договором факторингу (фінансування під відступлення права грошової вимоги) одна сторона (фактор) передає або зобов’язується передати кошти в розпорядження другій стороні (клієнту) за плату (в будь-який передбачений договором спосіб), а клієнт відступає або зобов’язується відступити фактору своє право грошової вимоги до третьої особи (боржника).
Микола НЕСТЕРЕНКО, консультант, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. МКУ — Митний кодекс України.
3. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
4. Закон про фінпослуги — Закон України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12.07.01 р. № 2664-III.
1 Виняток — лише коригування на суму відсотків за борговими зобов’язаннями, у т.ч. й за договором факторингу, перед пов’язаними особами — нерезидентами в сумі й за наявності умов, наведених у п.п. 140.1—140.3 ПКУ.
2 Опубліковано в електронному додатку до цього номера на сайті dodatok.vobu.ua.
3 Текст цієї та інших ІПК доступний передплатникам газети “Все про бухгалтерський облік” на сайті ipk.vobu.ua.