Забезпечення гарантійних зобов’язань: облік створення
Зазвичай кожний продавець товару гарантує якість свого товару протягом певного строку (гарантійний строк). Щоб виконати взяті на себе гарантійні зобов’язання, наприклад, зобов’язання з приводу здійснення ремонту проданого товару чи його заміни, потрібно чимало коштів.Тому продавцю товарів не лишається нічого іншого,
як створити забезпечення на виконання гарантійних зобов’язань. Про те, як саме відобразити в обліку створення та використання такого забезпечення, читайте нижче.
Облік гарантійних зобов’язань
Обліковувати суми гарантійного забезпечення суб’єкту господарювання Інструкція № 291 рекомендує на субрахунку 473 “Забезпечення гарантійних зобов’язань”, який підприємство відкриває до рахунку 47 “Забезпечення майбутніх витрат і платежів”. На цьому субрахунку ведуть облік руху та залишків коштів, зарезервованих для забезпечення майбутніх витрат на проведення гарантійних ремонтів проданої продукції, ремонтів предметів прокату тощо.
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Закон № 1023 — Закон України “Про захист прав споживачів” від 12.05.91 р. № 1023-ХІІ.
3. Інструкція № 291 — Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.99 р. № 291.
4. Методрекомендації № 373 — Методичні рекомендації з формування собівартості продукції (робіт, послуг) в промисловості, затверджені наказом Мінпромполітики України від 09.07.07 р. № 373.
Микола ПРОЦЕНКО,
експерт із бухгалтерського обліку та оподаткування, м. Львів