“Хлібні” ТТН: коли вони потрібні підприємцю
У цій статті мовитиметься про документальне оформлення перевезення хліба та хлібобулочних виробів від виробникапідприємця (далі — ФОП) до покупців. І знову приводом для появи матеріалу в нашій газеті стали запитання читача.
СИТУАЦІЯ: ФОП (3 група єдиного податку, платник ПДВ) відкрив пекарню. Автофургоном підприємця його найманий водій доставляє готову продукцію покупцям (суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі) та у фірмовий магазин ФОПа. Також деякі покупці — суб’єкти господарювання приїжджають за продукцією на своєму автотранспорті.
Чи потрібно ФОПу оформляти на ці перевезення ТТН?
Чи існують якісь вимоги до перевезення хлібобулочних виробів?
Хлібні перевезення в Законі
Статтею 48 Закону про автотранспорт устійнено перелік документів, необхідних для здійснення внутрішніх перевезень вантажів. Для водія — це посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна (далі — ТТН) або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Тетяна Сушальська, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”
Список використаних нормативно-правових актів:
1. Закон про автотранспорт — Закон України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.01 р. № 2344-ІІІ.
2. КпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.
3. Перелік № 207 — Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затверджений постановою КМУ від 25.02.09 р. № 207.
4. Положення № 103 — Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затверджене постановою КМУ від 11.02.15 р. № 103.
5. Правила № 363 — Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Мінтрансу України від 14.10.97 р. № 363.
6. Наказ № 153 — наказ Мінагрополітики України “Про затвердження спеціалізованої форми первинного обліку товарно-транспортної накладної та Інструкції про порядок заповнення, застосування спеціалізованої товарно-транспортної накладної на відпуск хлібобулочних виробів” від 06.06.01 р. № 153.
7. Інструкція № 153 — Інструкція про порядок заповнення, застосування спеціалізованої товарно-транспортної накладної на відпуск хлібобулочних виробів, затверджена наказом Мінагрополітики України від 06.06.01 р. № 153.
Актуально, дякую!