Акцизний склад не “пережив” COVID19: що з ним робити
Взагаліто назва цієї статті досить красномовна. Втім доречно описати ситуацію, якою поділився наш читач, і буде очевидно, про що сьогодні говоритимемо.
СИТУАЦІЯ. Підприємство є зареєстрованим платником акцизного податку (розпорядником акцизного складу). Для зберігання пального використовувались власні стаціонарні резервуари. У зв’язку з пандемією COVID-19 економічний стан підприємства настільки погіршився, що керівництво прийняло рішення згорнути діяльність, для здійснення якої придбавалось пальне, а резервуари передати в оренду. Виникли запитання.
1. Чи можна зняти з реєстрації акцизний склад?
2. Як скасувати реєстрацію резервуарів, котрі передаються в оренду?
3. Що робити з ліцензією на зберігання пального?
Як здихатись акцизного складу
Справді, припинення операцій з пальним тягне за собою купу наслідків, але без дещиці теорії вжодне не обійтись. Тому слід нагадати, що:
- платник акцизного податку — це особа, яка реалізує пальне1 (пп. 212.1.15 ПКУ);
- реалізація пального — будь-які операції з фізичного передання (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на нього чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання та промислової переробки; будь-яким іншим особам (пп. 14.1.212 ПКУ).
1 Або спирт етиловий.
Леонід ФРАНЧУК, незалежний експерт
Довгоочікувана тема, дякую