Медстрахування працівників: оподаткування та облік витрат
Коли керівництво вирішує порадувати працівників та укласти їм во благо договори добровільного медстрахування, бухгалтер одразу задається питаннями щодо необхідності утримання податку на доходи та військового збору, а також обкладення єдиним внеском сплачених страховій компанії сум. Сьогодні розвіємо усі ваші сумніви та розберемо на прикладі облік таких платежів та їхнє відображення у Об’єднаному розрахунку.
Податок на доходи та військовий збір
Бухгалтери недаремно задаються питанням щодо необхідності оподатковувати такі платежі на користь працівників. Усе тому, що оплату роботодавцем внесків за договорами добровільного медстрахування визнають оподатковуваним доходом працівника — пп. 164.2.16 ПКУ. Тож із суми внесків за договором медстрахування потрібно утримати 18% податку на доходи та 1,5% військового збору. А з огляду на те, що йдеться про одержання працівником чистого доходу у вигляді суми, перерахованої на його користь страховій компанії (тобто негрошовий дохід), до цієї суми застосовуємо натуркоефіцієнт із п. 164.5 ПКУ — 1,219512. Зауважимо: в цьому разі коефіцієнт беремо без урахування суми військового збору, адже у працівника є зарплата, із якої ви можете утримати військовий збір.
Василь ЦИГАНЕНКО,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
1 Розлого про застосування коефіцієнтів читайте у консультації в газеті “Все про бухгалтерський облік” № 101 за 2020 рік, стор. 7, із якою передплатники можуть ознайомитися на сайті gazeta.vobu.ua.
Корисна публікація.