Як уникнути податкового ризику під час зовнішньоекономічної діяльності
Відомо, що ризик — благородна справа, але, розпочинаючи ЗЕД, варто запастися обережністю та обачністю. Як це зробити? Ось про це, вельмишановний читачу, ми й поговоримо.
Спершу складаємо ВМД
Якщо ви вирішили здійснювати ЗЕД — без ВМД не обійтися (можна в паперовому або електронному вигляді). Товари, які ввозять та вивозять з України, підлягають митному контролю. Зокремимо увагу на те, що митне оформлення товарів починається з моменту подання митному органу ВМД із супровідними документами в паперовому чи електронному вигляді (ч. 1 ст. 248 МКУ). А завершується митний контроль у строк не більше 4 робочих годин із моменту пред’явлення митниці товарів, комерційних транспортних засобів і ВМД із долученими документами (ч. 1 ст. 255 МКУ). Факт такого завершення митниця підтверджує, проставляючи митні забезпечення в ВМД у паперовому чи електронному вигляді, а також у товаросупровідних документах — надаючи їх у паперовому вигляді (ч. 5. ст. 255 МКУ). Водночас оформлення ВМД і дозвіл на випуск товарів у вільний обіг здійснюється, як правило, того самого дня.
Дмитро ТУРЕЦЬКИЙ,
консультант з податків і зборів, м. Київ
Список використаних нормативно-правових актів :
1. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
2. ГКУ — Господарський кодекс України.
3. МКУ — Митний кодекс України.
4. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV.
#ПодатковіРизики, #товари, #активи, #імпорт, #експорт, #дохід, #валюта