Розрахунок компенсації за відпустку vs Неповний робочий час: точки дотику
2 серпня 2021 р. працівника прийнято на роботу, а 17 серпня — вже звільнено. Його оформлено на умовах неповного робочого часу (4 години на день, 20 годин на тиждень) з окладом 6500,00 грн (оплата — пропорційно до відпрацьованого часу).
Як розрахувати компенсацію за 1 день невикористаної відпустки — за окладом або з нарахованої суми? Якщо можна, наведіть приклад розрахунку.
Запитання з редакційної пошти
ВІДПОВІДЬ: Компенсацію за невикористану відпустку розраховуємо з огляду на тарифну ставку (посадовий оклад).
Відпрацюй наш трудар бодай рік, до розрахункового періоду ми прилучили б 12 місяців (з 1 до 1 числа), що передують місяцю звільнення. Якщо трудовий стаж на підприємстві налічує менше року — врахуємо період роботи, що містить повні місяці (з 1 числа після приймання на роботу до першого числа місяця звільнення). Саме такий алгоритм вибудовано в п. 2 Порядку № 1001.
Однак у нашій ситуації співробітник не відпрацював жодного повного місяця, отже, відпускні обчислюємо відповідно до тарифної ставки (окладу) за умови, що вона не менша за мінзарплату (абз. 7 п. 2 і п. 4 Порядку № 100).
Олена БРУСНІЦИНА,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
Дуже корисно, дякую!
Слухайте! Дісно такий серйозний промах в Порядку № 100. Я досі не зустрічала, щоб це хтось звертав увагу. Ви молодчинки!!!!
Мммда… Через те, що у наших чиновників не вистачає снаги по-людськи формулювати норми, опиняємо між двох вогнів: або перевитрати або порушення трудового законодавства…Нема слів…
Цікаво, що міністерство роз’яснить, бо в нас теж сталася така ситуація
матимемо на увазі, буває і так
Дякую, але приклад розранку не завадив би
Яна, який приклад розрахунку потрібен?? В консультації достатньо прикладів
Ураховуючи вплив “допомоги” законоторців в частині внесених нещодавно змін до Порядку №100, думаєш, краще б нічого не змінювати.
Вдячна за корисний матеріал.