Зареєстрували підприємство? Оформіть на роботу директора!
Кадри вирішують усе! Практично жодне підприємство не обходиться без керівника. Якщо засновники новоствореного ТОВ або підприємства іншої організаційно-правової форми вирішили, що їх компанією керуватиме найманий директор, його обов’язково потрібно оформити на роботу. Підкажемо, як це зробити правильно.
Одразу скажемо: запису в установчих документах про те, що декотру ПІБ удостоїли честі очолити підприємство, недостатньо, аби вважати її прийнятою на роботу. Без наказу тут геть не обійтися. Тому наказ про прийняття на роботу керівника компанії стане, мабуть, першим кадровим документом що з’явиться на новоствореному підприємстві.
Нижче ми навели його зразок.
Податківців про прийняття на роботу керівника повідомляти не потрібно. Хоча щодо решти найманих працівників — це прямий обов’язок власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу, а також роботодавців з-поміж фізосіб-підприємців. Відрапортувати податківцям про новоприйнятих найманих працівників вимагають ст. 24 Кодексу законів про працю України й постанова КМУ “Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу” від 17.06.15 р. № 413. Однак, як уточнено в останній, інформацію про членів виконавчого органу господарського товариства, установи, організації, що розпочали виконувати свої обов’язки, податківці одержують безпосередньо із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців і громадських формувань.
Якщо новопризначеному директорові не до душі незавершені справи, то йому ще доведеться поморочитися з оформленням особової справи на себе дорогенького. Йдеться, насамперед, про обов’язкову до оформлення особову картку за ф. № П-2.
Але це не єдиний документ, який складатиме особову справу керівника. Перша сторінка, яка її поповнить, — це внутрішній опис, де зазначають, які документи до нього увійшли. Після опису належить долучити письмовий трудовий договір (контракт), потім — копію наказу про прийняття на роботу, особовий листок з обліку кадрів, доповнення до особового листка з обліку кадрів. А далі вже автобіографія, копія паспорта, реєстраційного номера платника податків та інші належні папери. Усеньку ієрархію, зміст, кількість та деталізацію тут визначають Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мін’юсту від 18.06.15 р. № 1000/5.
Не сумнівайтеся, якщо ви візьмете на роботу професіонала-кадровика, то він обов’язково сам розставить усі документи в потрібному порядку і бездоганно налагодить кадровий облік. А допоможуть йому у цій справі консультації нашого спецпроекту “Все про кадровий облік”.
Ірина МИХАЙЛОВА, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#бізнес, #ТрудовіВідносини
Дуже корисна стаття, дякую