Інвентаризація й карантин: особливості проведення
Другий рік поспіль бухгалтери працюють у карантинних обмеженнях. Розглянемо найпоширеніші запитання, які виникають під час інвентаризації в умовах карантину.
Наталія ВОЛОШИНА, консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#інвентаризація, #карантин
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.12.2003 р. № 31-04200-30-23/191
Щодо окремих питань з проведення інвентаризації
Міністерство фінансів України на запит щодо окремих питань з проведення інвентаризації повідомляє.
Відповідно до Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 року N 69, для проведення інвентаризаційної роботи на підприємстві розпорядчим документом його керівника (або особи, що виконує його обов’язки) створюється постійно діюча інвентаризаційна комісія, функції якої визначені підпунктом 11.3 Інструкції. Якщо проведення інвентаризації з причин великого обсягу робіт не може бути забезпечено постійно діючою інвентаризаційною комісією, то для безпосереднього проведення інвентаризації у місцях збереження товарно-матеріальних цінностей створюються робочі інвентаризаційні комісії, завдання яких визначені підпунктом 11.4 Інструкції. До складу постійно діючої інвентаризаційної комісії, яку очолює керівник підприємства або його заступник, включається також головний бухгалтер. Матеріально відповідальна особа до складу інвентаризаційної комісії не включається, оскільки вона є особою, яка перевіряється.
Проте Положенням про інвентаризацію майна державних підприємств, що приватизуються, а також майна державних підприємств та організацій, яке передається в оренду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1993 року N 158 (норми якого згідно з пунктом 11 Інструкції повинні застосовуватися у всіх випадках проведення інвентаризації), передбачено, що інвентаризація повинна проводитися в присутності матеріально відповідальних осіб підприємства.
Керівник підприємства або інша посадова особа, яка затвердила склад інвентаризаційної комісії, відповідним розпорядчим документом може здійснити заміну голови інвентаризаційної комісії у випадках, коли відсутність раніше призначеного голови інвентаризаційної комісії викликана, зокрема, його хворобою, відрядженням.
Заступник Міністра А. І. Мярковський
Цікаво!