ІПК ГУ ДПС у Харківській області від 15.07.2021 р. № 2764/ІПК/20-40-04-02-14 “Про сплату земельного податку платником єдиного податку під час передання до статутного капіталу прав користування нерухомістю”
Головне управління ДПС у Харківській області на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі — Податок) з урахуванням висновків суду (постанова другого апеляційного адміністративного суду від 12.04.2021 по справі № 520/12316/2020) та керуючись ст. ст. 52, 53 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) повідомляє.
Товариство повідомило, що є платником єдиного податку 3 групи та має у власності нежитлові приміщення, частина яких була внеском Товариства до статутного капіталу підприємства, одним із засновників якого воно є, та розташовані на земельній ділянці, яка надана Товариству на праві постійного користування. Підприємство, у свою чергу, надало право безоплатного тимчасового користування цими приміщеннями іншому суб’єкту господарювання. При цьому Товариство зазначило, що не проваджує господарської діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна в оренду (найм, позичку) (КВЕД-2010: Клас 68.20).
Товариство, посилаючись на пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу, запитує, чи звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку).
Відповідно до пп. 297.1.4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно в частині земельного податку за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої — третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
Отже, Кодексом передбачено звільнення суб’єктів господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування (друга — третя групи), від справляння Податку у разі використання земельних ділянок для провадження господарської діяльності, крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).
Зважаючи на викладене, у Товариства не виникатимуть податкові зобов’язання з Податку, якщо його діяльність не містить ознаку надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, у тому числі окремих приміщень, як частини об’єкта нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментар редакції
#ЗемельнийПодаток, #капітал, #нерухомість