-
Сповіщення: Увесь № 106 за 2021 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Зворотна тара: нюанси документального оформлення, обліку та списання
Разом з усіма небезпеками та загрозами пандемія коронавірусу підняла на поверхню ідею раціонального споживання та важливість екологічної безпеки. Також під час розробки нової продукції та послуг маркетингові компанії в Україні почали впроваджувати принципи кругової економіки (circular economy). Адже зараз щодня на полігони вивозять тисячі тонн відходів, з-поміж яких використана упаковка й тара. Зрозуміло, що одним із шляхів вирішення цієї екологічної проблеми є використання зворотної тари. А бухгалтерів поки цікавить питання, як її обліковувати залежно від виду та мети застосування.
Зоряна КУРИЛЯК,
юрист, бухгалтер, експерт з обліку
та оподаткування, м. Львів
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. Порядок № 224 — Порядок збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації використаної тари (упаковки), затверджений наказом Мінекономіки України від 02.10.01 р. № 224.
3. Методрекомендації № 2 — Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів, затверджені наказом Мінфіну України від 10.01.07 р. № 2.
4. Інструкція № 93 — Інструкція з бухгалтерського обліку тари на підприємствах і в організаціях державної торгівлі та громадського харчування, затверджена наказом Мінторгівлі СРСР від 28.04.86 р. № 93.
#бухоблік, #тара, #ПДВ, #ПодатокНаПрибуток