-
Сповіщення: Увесь № 113 за 2021 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
ІПК ДПСУ від 26.11.2021 р. № 4536/ІПК/99-00-04-01-03-06 “Про ставку земельного податку для постійного землекористувача”
(Витяг)
Державна податкова служба України на звернення Товариства, надане листом ГУ ДПС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що є землекористувачем на підставі Державного акта на право постійного користування <…> (далі — Ділянка) площею <…>. У зверненні не повідомлено про формування Ділянки, а надані Товариством відомості про присвоєний кадастровий номер Ділянки відсутні у Публічній кадастрові карті України Державного земельного кадастру.
За реєстраційними даними Товариство не є державним або комунальним підприємством або суб’єктом, визначеним у ст. 92 Земельного кодексу України.
Попри те, що рішенням <…> сесії <…> міської ради <…> скликання <…> затверджена Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2018, відповідно до п. 2 якого нормативна грошова оцінка земель міста <…> станом на 01.01.2018 застосовується з 01.01.2020, Товариство надало витяг про нормативну грошову оцінку земель від 2008 року, що порушує вимоги п. 286.2 ст. 286 Кодексу про надання нового витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку Ділянки після її затвердження.
Товариство, посилаючись на рішення <…> сесії <…> міської ради <…> скликання <…> “Про місцеві податки і збори у місті N” у редакції рішення <…> сесії міськради <…> скликання <…> (далі — Рішення), яким у пп. 1.2.1 п. 1 додатка 2 “Ставки плати за землю та пільги з земельного податку” встановлено: “Ставка земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання, не зазначених у ст. 92 Земельного кодексу України, відносно яких відсутня довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, становить 12 відсотків від добутку базової вартості одного квадратного метра земель міста N, помноженої на коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо) (Кф), та на зональний коефіцієнт, який характеризує містобудівну цінність території у межах населеного пункту (економіко-планувальної зони) (Км2), за 1 квадратний метр бази оподаткування”, запитує про порядок обчислення земельного податку за Ділянку.
Оскільки п. 274.2 ст. 274 Кодексу обмеження щодо ставки податку визначено у розмірі не більше 12 відсотків від нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності), то Товариство для обчислення своїх податкових зобов’язань має керуватися п. 1 додатка 2 до Рішення та вимогами Кодексу.
<…>
#земподаток, #ПодатковаКонсультація