Анонс № 12 за 2022 р.
Тема номера: Архів на підприємстві
Під час діяльності усіх без винятку підприємств, установ, організацій та самозайнятих осіб неминуче накопичується певний обсяг різноманітних документів. Тож рано чи пізно постає запитання: як їх зберігати, куди подіти, якщо вже не стає місця на офісних полицях? З теми номера на стор. 7 ви дізнаєтеся про таке:
- Які документи і скільки часу треба зберігати на підприємстві
- Порядок користування архівом підприємства
- Які документи належить передавати до державного архіву
- Архівний підрозділ: коли та як створювати
- Зберігання документів посторонь: облікові наслідки
- Документи “з’їли миші”: яка відповідальність
- Чи потрібен архів підприємцю
МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР ДОБОВИХ ВИТРАТ: ЯК ЙОГО ВИЗНАЧИТИ
Буває, коли у підприємства сутужно з грошима, у керівництва виникає бажання зекономити на добових своїх працівників. Чи можна так зробити і до яких меж можна скорочувати добові читайте на стор. 20.
ДІЛОВА МЕТА: ЯК КОНТРОЛЕРИ ПЕРЕВІРЯЮТЬ ЇЇ НАЯВНІСТЬ
(Коментар до Узагальнюючої податкової консультації щодо практичного застосування комплексу норм стосовно наявності “розумної економічної причини (ділової мети)” під час проведення перевірок контролюючими органами, затвердженої наказом Мінфіну України від 13.01.2022 р. № 11)
Мінфін видав на-гора УПК щодо одного з питань, яке найбільше тривожить душу українських фахівців бухгалтерсько-податкового напряму, — як податківці перевіряють наявність ділової мети господарських операцій для податкових цілей, передусім — у контрольованих операціях. Розглянемо її детальніше через призму наших практичних коментарів на стор. 21.
Декларація з податку на прибуток: корисні поради у складанні за 2021 рік
Потихеньку наближається строк подання річної декларації з податку на прибуток. Коли її треба подати, за якою формою, що треба врахувати при заповненні — читайте на стор. 4 у податковому блозі Мар’яни Кавин.
Вугільна пільга: як діяти, якщо її відновлять
Постачальники вугілля у 2022 р. несподівано опинилися без пільги з ПДВ. Але можливо, вона повернеться, оскільки у Верховній Раді зареєстровано цілих три законопроекти, які передбачають її відновлення. У консультації на стор. 28 ми розповіли, яка доля чекає на нараховані зобов’язання з ПДВ, якщо такі законопроекти ухвалять.