Анонс № 18 за 2022 р.
Автомобіль працівника на службі підприємства: оренда
Іноді трапляється так, що підприємству вельми потрібен автомобіль, але коштів на нього наразі не вистачає. Тоді це питання вирішують так: беруть у користування залізного коня, який належить одному з його працівників. Оформити такі відносини можна трьома способами: узяти автівку в оренду, укласти договір позички або компенсувати вартість її зносу згідно з трудовим законодавством. Для кожного із варіантів оформлення “служби” автомобіля працівника на підприємства різні облікові та податкові наслідки. На сторінках рубрики ми їх і розглянемо. Сьогодні на стор. 5 розпочнемо з найпоширенішого варіанта — оренди авто.
Податкова накладна. Випуск 13: “Коли покупець — дипломатична місія: що писати в ПН”
Постачання товарів або послуг дипломатичним місіям звільнено від ПДВ. Але це не завжди є визначальним для оформлення податкової накладної. Із консультації на стор. 10 ви дізнаєтеся, які саме правила встановлено для її складання.
Які податки доведеться сплатити, якщо експедитор — нерезидент
(Коментар до ІПК ДПСУ від 02.02.2022 р. № 292/ІПК/99-00-21-03-02-06)
Залучення до доставки вантажу експедитора-нерезидента змушує замислитися про нарахування (утримання), як мінімум, двох податків: ПДВ та податку на доходи нерезидента. На стор 19 ми прокоментували одну з останніх індивідуальних податкових консультацій ДПСУ, присвячену цій темі, щоб окреслити актуальну позицію податківців на сьогодні.
ПЕРЕВІРКИ ЗАСТОСУВАННЯ РРО: ХТО, КОЛИ
Фізособи-підприємці, які є платниками єдиного податку 2—4 груп, з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО. У зв’язку з тим, що підприємці повинні працювати за новими правилами, постає низка запитань. Зокрема: чи проводяться перевірки застосування РРО, підстави проведення перевірок, хто та коли має право перевіряти підприємців, яка відповідальність настає? Відповіді на ці запитання знайдете на стор. 30.
Побутовий об’єкт у складі промислового комплексу: чи сплачувати податок на нерухомість
Промислові підприємства вправі розраховувати на пільгу щодо сплати податку на нерухоме майно за промислові будівлі. Проте така нерухомість може одночасно використовуватись не тільки для виробництва, але й для інших загальногосподарських потреб, наприклад в адміністративних цілях. Або ж до складу промислового комплексу входять окремі споруди, які використовуються у госпдіяльності, але не мають безпосереднього зв’язку із виробництвом. Із консультації на стор. 12 ви дізнаєтесь, чи можна не сплачувати податок і за адміністративні, побутові та інші господарські споруди, які належать промисловому підприємству.
Особливості виплати дивідендів у сільськогосподарських підприємств
Умови, процеси нарахування та виплати дивідендів у сільгоспників можуть відрізнятися від процедур на звичайних підприємствах. Зокрема, свій відбиток накладає їх організаційно-правова форма та система оподаткування. Про ці особливості ми й розповіли у статті на стор. 26.
Цивільно-правовий договір: чи можливий щодо закупівель замовника
Чи може бюджетна установа укласти цивільно-правовий договір на обслуговування кондиціонерів зі своїми працівниками без проведення процедур, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”? Відповідь читайте на стор. 29.