-
Сповіщення: Хроніка подій та консультацій – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: Хроніка подій та консультацій (березень 2022 р.) – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Підприємець торгує через закордонний інтернет-майданчик: яку обрати систему оподаткування
ФОП 3 групи (5%) виготовляє дерев’яні вироби. Продаж — тільки онлайн переважно на закордонних інтернет-майданчиках. Клієнти оплачують через PayPal і частину коштів за товар забирає інтернет-майданчик. Як наслідок, з одного проданого товару (умовно) за $100 ФОП отримує лише $$25—35. Окрім цього, маємо значну частку видатків на придбання деревини, лакування та інші витратні матеріали. Тому через значну частку витрат бути ФОП-третьогрупником не вигідно, тож він не проти перейти на загальну систему. Але тут на перепоні один важливий момент — первинка, що підтверджує витрати. PayPal чи інтернет-майданчик для продажу уможливлює отримання інвойсу, але без підпису або лише з фото підпису (щось на кшталт факсиміле). Про печатки взагалі не йдеться. Отже:
1) чи може ФОП-загальносистемник включати до витрат такі інвойси без підпису?
2) якщо обрати загальну систему оподаткування і стати платником ПДВ, що робити з податковими накладними за придбані послуги (на інтернет-майданчику чи PayPal), які ФОП складає самостійно?
Запитання з консультаційної лінії
ВІДПОВІДЬ: За певних умов інвойс може підтвердити витрати фізособи-підприємця на загальній системі оподаткування. Згодиться навіть факсимільний підпис. Щодо ПДВ, то послуги, які надає іноземний інтернет-майданчик, можуть призвести до виникнення у фізособи-підприємця податкових зобов’язань навіть без статусу платника ПДВ. Пояснимо розлогіше тонкощі обліку зазначених у запитанні операцій.
Олена КОВАЛЕНКО,
консультант газети
“Все про бухгалтерський облік”
#ФОП, #торгівля, #податки, #витрати, #ПДВ, #інвойс