-
Сповіщення: Хроніка подій та консультацій – Газета "Все про бухгалтерський облік"
-
Сповіщення: Увесь № 32 за 2022 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Наслідки артобстрілу підприємства: що в обліку
Через воєнні дії пошкоджене або знищене майно підприємства. Як діяти бухгалтерові? Про це поговоримо у статті — документальне оформлення, оцінку та облік втрат підприємства з урахуванням чинної на момент написання нормативної бази.
Ідентифікація втрат
Майно підприємства, яке зазнало артобстрілу, знаходиться у зруйнованому стані. Але й у цьому разі важливо виявити залишки ресурсів, які дозволять підприємству в майбутньому одержати економічні вигоди, і конкретизувати безповоротні втрати. Найліпший інструмент для цього — проведення інвентаризації. Положення № 879 у п. 7 передбачає обов’язок проведення інвентаризації у разі псування майна (на день установлення таких фактів) в обсязі, визначеному керівництвом.
Як бачимо, бухгалтера підприємства, що зазнало руйнувань, очікує багато кропіткої роботи. Сподіваємося, у майбутньому вона принесе свої плоди.
Ольга БУЛГАКОВА,
експерт з бухгалтерського та податкового обліку
Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ЦКУ — Цивільний кодекс України.
3. Закон про бухоблік — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-XIV.
4. Порядок № 2030 — Порядок обліку пожеж та їх наслідків, затверджений постановою КМУ від 26.12.03 р. № 2030.
5. Положення № 879 — Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну України від 02.09.14 р. № 879.
6. Методрекомендації № 561 — Методичні рекомендації з обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну України від 30.09.03 р. № 561.
7. Наказ № 352 — наказ Міністерства статистики України “Про затвердження типових форм первинного обліку” від 29.12.95 р. № 352.
#ВоєннийСтан, #ПодатковийОблік, #активи, #бухоблік