Пальне відпущено без реалізації: податкові наслідки
Які податкові наслідки мають операції, що не вважаються реалізацією пального на період дії правового режиму воєнного стану чи надзвичайного стану?
Відповідь: Операції, що на період дії правового режиму воєнного стану чи надзвичайного стану не вважаються реалізацією пального, визначено пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ).
За інформацією, розміщеною на офіційному вебпорталі ДПС України , враховуючи зміни до п. 216.3 ст. 216 ПКУ, щодо зазначених операцій не виникатиме податкового зобов’язання з акцизного податку.
На такі операції у суб’єктів господарювання, які:
а) є платниками акцизного податку — виробниками пального або особами, які реалізують пальне, виникатиме обов’язок:
- складати заявку на поповнення (коригування) залишку пального та, відповідно, акцизну накладну, розрахунок коригування акцизної накладної на такі операції, які віднесено до втраченого пального (код операції для складання в одному примірнику 2 — втрачене, зіпсоване, знищене пальне) (п. 214.7 ст. 214 та п. 216.3 ст. 216 ПКУ);
- відображати у додатку 1 прим. 1 та додатку 10 до декларації акцизного податку такі операції;
б) отримують пальне суто для потреб власного споживання чи промислової переробки і є платниками акцизного податку з реалізації пального — виникатиме обов’язок складати акцизну накладну на такі операції, які віднесено до втраченого пального (код операції для складання в одному примірнику 2 — втрачене, зіпсоване, знищене пальне) (п. 214.7 ст. 214 ПКУ та п. 216.3 ст. 216 ПКУ).
Водночас не виникає обов’язку додаткового отримання ліцензії на право оптової та/або роздрібної торгівлі для здійснення таких операцій;
в) отримують пальне суто для потреб власного споживання чи промислової переробки і не є розпорядниками акцизних складів — платниками акцизного податку з реалізації пального — не виникатиме обов’язків:
- отримувати ліцензію на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі пальним;
- реєструватися платниками акцизного податку та реєструвати акцизні склади;
- враховувати обсяги пального, безоплатно переданого на зазначені потреби, під час обрахунку обсягів, які суб’єкти господарювання мають право отримати протягом року на зберігання з метою використання виключно для потреб власного споживання (1000 м3 та платник єдиного податку четвертої групи — 10000 м3).
Категорія 114.11.03
#пальне, #ВоєннийСтан