Оплата товару на поточний рахунок підприємця: чи треба РРО
СИТУАЦІЯ: ФОП другої групи єдиного податку надає покупцю рахунок-фактуру для оплати, після отримання якої на розрахунковий рахунок товар доставляють покупцю.
ЗАПИТАННЯ:
1. Чи потрібно ФОПу використовувати РРО/ПРРО?
2. Як відрізнити, що має проводитися через РРО/ПРРО під час надходження коштів на розрахунковий рахунок?
АРГУМЕНТОВАНА ВІДПОВІДЬ ДПСУ: Застосування РРО/ПРРО залежить не від форми розрахункових операцій, а від способу їх здійснення. З метою застосування РРО/ПРРО немає значення, який спосіб для оплати обрав покупець (споживач), а важливий лише спосіб, який ФОП запропонував покупцю.
Пунктом 2 ст. 9 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО) встановлено пільгу щодо необов’язковості застосування РРО/ПРРО у разі здійснення розрахунків за товари (роботи, послуги) суто в безготівковій формі через установу банку шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок продавця (постачальника) із використанням реквізитів IBAN, через касу банку, платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
У разі приймання платежів із використанням реквізитів IBAN, незалежно від обраного клієнтом способу оплати, Закон про РРО не вимагає обов’язкового застосування РРО /ПРРО. Здійснення розрахунків в інший спосіб — готівкою або за допомогою реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти) ФОПа, у разі його надання як способу оплати вимагає обов’язкового застосування РРО/ПРРО, оскільки така операція є розрахунковою.
ІПК ДПСУ від 18.05.2022 р. № 557/ІПК/99-00-07-05-01-06
#ФОП, #товари, #РРО, #торгівля