-
Сповіщення: Увесь № 6 за 2020 р. – Газета "Все про бухгалтерський облік"
Хто може грати в гру “фондовий ринок”
У третьому випуску нашої рубрики успішного заробітку на фондовому ринку ми на прохання читачів вирішили перед інформацією, хто та які цінні папери випустив для продажу, звернути вашу увагу на те, які гравці беруть участь у грі “Фондовий ринок”.
1. Емітенти, тобто ті, хто залучає кошти через продаж цінних паперів.
2. Інвестори — ті, хто вкладає кошти в цінні папери підприємств із метою заробітку на відсотках від цінних паперів, їх перепродажу, участі в управлінні тощо з міркувань можливої
благочинності.
3. Саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку — неприбуткові об’єднання учасників фондового ринку, що провадять професійну діяльність на фондовому ринку з торгівлі цінними паперами, управління активами інституційних інвесторів, депозитарну діяльність, окрім депозитаріїв, утворене відповідно до критеріїв та вимог, установлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі — НКЦПФР, Комісія).
4. Професійні учасники фондового ринку — торговці цінними паперами, депозитарії (зберігачі), організатори торгівлі (біржі), клірингові установи, а також компанії з управління активами — тобто АТ або ТОВ, які створюються, щоб управляти активами інституційних інвесторів за винагороду (зокрема, викуп цінних паперів і подальша комерційна робота з ними).
І на продовження нашого з вами корисного навчання розповідаємо, де знайти інфу про емітента (що він собою представляє, хто засновники, які прибутки мали, скільки відсотків від статутного капіталу вирішили продати акціями тощо):
а) розмір статутного капіталу емітента, наприклад за кодом його ЄДРПОУ, ми знаходимо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР);
б) кількість та вид випущених цінних паперів — на сайті НКЦПФР1;
1У деяких випадках користувачу потрібно зареєструватися на відповідному інформаційному ресурсі, інакше потрібну інфу не побачити.
в) номінальну вартість одного цінного паперу ми можемо побачити також на сайті НКЦПФР, а також на сайті Державної установи “Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України” (далі — Агентство);
г) уже відсоток у статному капіталі, який був відчужений емітентом через цінні папери, ми вираховуємо арифметично: множимо номінальну первинну вартість цінного паперу на кількість випущених цінних паперів і ділимо на розмір статутного капіталу емітента;
д) інфу про зміни в емітента, які можуть впливати на котировку його цінних паперів (продаж усього пакету цінних паперів емітента кимось із акціонерів, річні показники господарської діяльності, триваючі судові процеси, смерть акціонерів, втрата важливих керівників господарської діяльності емітента або винаймання менеджерів, відомих своєю минулою результативною діяльністю (виконавчі директори, керівники рекламно-маркетингових департаментів, фінансові директори)):
- про призначення або звільнення впливових осіб емітента можна дізнатися з ЄДР, сайта Комісії;
- фінансову звітність та іншу регулярну інформацію — на сайті емітента та/або на сайті Агентства;
- про триваючі судові процесі — у Єдиному держреєстрі судових рішень;
- персональні зміни (зміна складу посадових осіб), у т.ч. унаслідок смерті, нещасного випадку на виробництві — на сайті Агентства, з кримінальних новин у ЗМІ, від родичів.
Гарного дня і зростаючого комерційного натхнення! Усім!!!!!
Постійний Ведучий оживляючої
фондовий ринок України рубрики
газети “Все про бухгалтерський облік”
Тріумф Біржовий